به وبگاه پرسش و پاسخ روانشناسی خوش آمدید. چنانچه شما موفق به یافتن پرسش و پاسخ خود نشدید، لطفا سوالتان را بپرسید

چه کنم همسرم به من بیشترعلاقه مند شود ؟

+1 رای
پرسیده شده توسط soheil در 3 سال پیش

2 پاسخ

0 رای

چه کنم همسرم به من بیشترعلاقه مند شود

در بسیاری از جلسات مشاوره به کرات با این سوال خانم ها مواجه شده ام که می پرسند چه کنم همسرم به من بیشترعلاقه مند شود و فکر خیانت به سرش نزند؟ می ترسم که از زندگی با من راضی نباشد چه کنم رضایتش را جلب کنم و روز به روز عاشقتر؟ چه جوری می تونم همسرم را پایبند زندگی با خود کنم؟

شاید شما هم به  کرات از خود، چنین سوالاتی پرسیده باشید و حتی از دوستان و آشنایان خود راهکارهایی را نیز دریافت کرده باشید که بعضا موفقیت آمیز بوده و گاهی خیر.

در ادامه مقاله ای که پیش روی شماست سعی شده با یک نگاه روان شناختی و استناد به تفاوتهای شخصیتی و روانی مردان و زنان راهکارهایی ارائه گردد تا به این طریق توانسته باشیم به این نوع از سوالات و استرس های خانم ها پاسخ داده باشیم و بانوانی را که در جستجوی سازگاری بیشتر با همسر خویش هستند یاری نمائیم.

به این راهکارها توجه نمائید:

 

*به انتخاب آگاهانه و قلبی خود اطمینان داشته باشید.

یقین داشته باشید که از روی احساس همسرتان را انتخاب نکرده اید، و اگر هم این چنین بوده حالا هم او را دوست دارید و می خواهید تا آخر عمر کنار او بمانید و زندگی مشترکتان را با او تجربه کنید. به دنبال ویژگی ها و صفات مثبتی در وی باشید که در دوران مجردی دوست داشتید  مرد دلخواه شما دارای آن خصوصیات باشد و همسرتان را به خاطر دارا بودن آن ویژگی ها تحسین و مورد تکریم قرار دهید و به او یادآوری کنید که شما به خاطر این خصوصیات او احساس تفاخر، سربلندی و خوشبختی می کنید. 

*جداً از مقایسه او با دیگران اجتناب کنید.

بسیاری از زنان تقاضاها و چشم و هم چشمی ها و حسادت خود را با برخوردها و داشته های دیگران بیان می کنند. شوهر دوستم برای تولدش، فلان چیز را خریده است و یا شوهر خواهرم چنین و چنان می کند اما تو چی؟ بعد این همه سال ...

مقایسه و انتقاد همچون ویروس به بدنه زندگی شما آسیب وارد می کنند و به مرور زمان و به طور تدریجی زندگی تان را به تباهی می کشاند. این دو مولفه دشمن صمیمیت است و مردان بسیار حساس به آنها.

 

*هیچ گاه اقتدار و قدرت او را خدشه دار نکنید.

غرور مرد، همچون قوت روزانه برایش ارزشمند است و هرگز در بدترین شرایط نیز حاضر به شکستن آن نیست و اگر شما برای مقابله با مشکلاتتان این صفت را تهدید نمائید بدانید با دستان خود تیشه بر ریشه زندگی خود زده اید و مردانگی او را زیر سوال برده اید و باعث فرو ریختن اقتدار مردتان شده اید. با بیان جملاتی همچون: تو بی لیاقتی و بی عرضه، نمی تونی و...   شما بایستی فاتحه صمیمیت و عشقتان را بخوانید.

این گونه مردتان را پایبند زندگی کنید

*نقش بازی نکنید.

اعتماد و صداقت خود را به او نشان دهید و هرگز سعی نکنید برای جلب توجه همسرتان برایش نقش بازی کنید، چرا که مردان به تمامی ترفندهایی که زنان برای رفع حاجات خود بدانها دستاویز می شوند، آگاهند. لذا برای جلوگیری از شک و تردیدهای او به صداقتان و ترس آنان از متعهد شدن به گفتگوهای شما و اجتناب از پذیرش برچسب دسیسه گری بهتر است رک و راست و بدون هیچ اغواگری نیازها و خواسته های خود را بیان کنید.

 

*توانایی ها یی همسرتان را تایید کنید.

مردان نیاز شدیدی به تایید شدن دارند . او را صاحب برترین و بهترین توانایی ها بدانید و او را شایسته ترین شوهر معرفی کنید، مردان با تایید شدن، عشق و صمیمیت بیشتری را ابراز خواهند نمود.

 

*مردان از شنیدن نصیحت و پند و اندرز متنفرند.

با نصیحت نکردن،زندگیتان را گرمتر و عاشقانه کنید.مردان بنا بر طبیعتشان بسیار متمایلند خود به تنهایی مشکلاتشان را حل کنند. در صورت تمایل و درخواست کمک از سوی شما به یاریش بشتابید در غیر این صورت تقلا نکنید و بالاجبار وی را وادار به مشاوره با خود نکنید.

*همسرتان را یاریگر خود در مواقع بروز مشکلات بدانید و او را حلال مشکلات خود .

مشکلتان را به او بگوئید و از او بخواهید به شما  کمک کند  تا آن را حل کنید. این رفتار شما باعث خواهد شد که او به خود اعتماد بیشتری نمائید و به اقتدار و نقش مهم خود در زندگی شما ببالد و احساس مسئولیت نماید.

این گونه مردتان را پایبند زندگی کنید

*با سبک وشیوه زندگی مرد سازگاری کنید.

اگر مردی احساس کند همسرش قصد بر آن دارد که تغییر و تحول اساسی در زندگیش بدهد، احساس نگرانی خواهد نمود و بی تردید جبهه گیری خواهد کرد و مقاومت وی حتی در برابر خواسته های منطقی وی با شدت بیشتری تظاهر می یابد. بدین ترتیب بهتر است به همسرتان نشان دهید که به هیچ وجه قصد تغییر دادن در سبک زندگی و شخصیت وی را ندارید و متمایلید با سبک زندگی طراحی شده و پذیرفته شده فی مابین خود سازش و سازگاری کنید.

 

*به آراستگی ظاهر خود اهمیت داده و توجه کنید.

متاسفانه بسیاری از زنان، پس از گذشت مدت زمانی از ازدواج، به آراستگی و زیبایی  خود کمترین توجه را می کنند و حتی گاهی بی تفاوت از کنار آن می گذرند و آراستگی خود را منحصر به مهمانی می کنند و ...

برای بسیاری از مردان تحمل این وضعیت دردناک است و حتی  زمینه ای برای مشاجره و در موارد حادتر شکستن عهد زناشوئی و خیانت به زندگی. به خودتان برسید، پوشش خود را مرتب کنید، عطر و ادکلن بزنید و...

پاسخ داده شده توسط soheil در 3 سال پیش
0 رای
انسان از بدو تولد نیاز به محبت کردن و محبت دیدن داره.خیلی مختصر میگم چون این مبحث مفصل است. محبت در نظر هر شخص متفاوت است.و باروشهای مختلفی آدمها به هم محبت میکنن.و باعث صمیمیت و علاقه بیشتر میشود.5مدل رایج برای اینکار وجود داره و هر کدام شاخه ها یا زبانهای مختلف دارد.که به 5زبان عشق معروف است.من در اینجا فقط نام آنها رو میگم.برای آگاهی  بیشتر و کاربردهایش و سوالات در این خصوص در صورت تمایل یا ایمیل بزنید یا تماس بگیرید تا بتونم راهنماییتون کنم.1)کلام تاییدآمیز 2)دریافت هدایا3)وقت گذراندن با یکدیگر4)خدمت کردن به یکدیگر5)تماس فیزیکی.     شاد باشید.     09390452610    [email protected]    لذا در زمینه عواطف در حال پژوهش هستیم
پاسخ داده شده توسط ناشناس در 3 سال پیش

سوالات مرتبط

0 رای
1 پاسخ
+3 رای
1 پاسخ
–1 رای
1 پاسخ
–2 رای
2 پاسخ
+1 رای
1 پاسخ
–2 رای
4 پاسخ

http://banoofa.com/wp-content/uploads/2014/06/uc_13831.jpg